© 2017-19 НСХУ. 

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Социальная Иконка

Адреса м. Київ вул. Січових Стрільців (Артема) 1-5 Центральний будинок художника.

 

Тел. +380 44 272 01 33. факс +380 44 272 14 54

Журнал НСХУ Образотворче Мистецтво

image002.jpg

​         За своїми плечима щедро ілюстрований журнал «Образотворче мистецтво» Національної Спілки Художників України має велику мистецьку традицію. Історію – також, більш як вісімдесятирічну! Пракореневі сторінки нашого часопису споріднені з літературно-мистецьким тижневиком «Мистецтво» відділу мистецтв при Наркомпросі на чолі зі Славетними Михайлом Семенком та Георгієм Нарбутом (1919-1920), як рівно ж з журналом «Мистецтво» Анумівської шляхетної спільноти 30-х рр., а також редакційним гуртом мюнхенського місячника літератури,  мистецтва і критики «Арка» (1947-1948) на чолі з Ю. Шевельовим, Я. Гніздовським та іншими патріотами, з Нью-Йоркською легендарною «Сучасністю зі славетним критиком Б. Певним. Ми разом з нашими попередниками відстоюємо думки про велику самобутню мистецьку культуру України, означену тисячоліттями творчих ініціатив на її землі.
​         Головними редакторами нашого «ОМ» протягом сорока років були незабутні П. Говдя, М. Журавель, М. Маричевський та ось уже дванадцятий рік автор цих рядків О. Федорук.
Що доносить «ОМ»  до нашого читача, яка його позиція, які його пунктирні віхи, головні напрями? Українське мистецтво є альфою та омегою історично-критичних домагань часопису, у фокусі постійних зацікавлень редакції теорія та історія українського мистецтва – його класичне минуле і сучасний мистецький поліфонізм. На сторінках часопису читачі знайомляться з матеріалами про славетних мистецьких майстрів нашого минулого, про поскрибоване мистецтво України періоду більшовицької стагнації, про заборонені і напівзабуті імена та твори, про варварське нищення більшовиками української мистецької спадщини. Про наших славетних мистців, які  від 1917 до 1980-х рр. змушено шукали притулку в чужих землях. Про талановитих мистців незалежної України, які, прискореним кроком переступивши рубікон територіальної мистецької локальності, вийшли на простір діалогу зі світовим мистецтвом. «ОМ» у полі зору тримає  також досягнення мистецтва країн Заходу та Сходу. Виходить чотири рази на рік. Воно у багатомільйонній Україні є, на жаль, єдиною трибуною мистецької критики з історії та теорії українського мистецтва.

Олександр Федорук,
Доктор мистецтвознавства, професор,
Дійсний член Національної Академії Мистецтв України

Адреса та контакти журналу “Образотворче мистецтво”

04053, Київ, вул. Січових Стрільців (Артема), 1-5, кім. 502, 513.

Тел. 272-02-86, 272-01-56.   e-mail: obr.myst@gmail.com         https://fineartsukraine.wordpress.com/                                               Передплатний індекс 74357.ISSN0130-1799

Національна спілка художників України
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now