Регіональні організації Національної спілки художників України

Харківська організація Національної спілки художникив України

12295519_940794612658083_444084337972532

Адреса: 61002 м .Харків, ул. Дарвіна, 11,
тел.: (057 )7051401               Email: 

Харківська організація Національної Спілки художників України – одна з найбільших у нашій країні. Нині вона налічує близько 500 членів. Створена 23 жовтня 1938 року, вона і сьогодні продовжує славні мистецькі традиції знаменитих попередників – представників харківської художньої школи. Діяльність організації – невід'ємна частина мистецького життя  слобожанського регіону і України в цілому. За ці роки в Харкові зросла і зміцніла група самобутніх майстрів живопису, графіки та скульптури, їх твори з успіхом експонуються на багатьох престижних міжнародних виставках. Жодна всеукраїнська виставка не проходить без участі харків'ян, персональні і групові виставки художників Харкова регулярно експонуються в Києві, та інших містах України та зарубіжжя. За останні роки діяльність ХО НСХУ набула нового імпульсу. Це не тільки значне її поповнення (за останній рік – на 46 членів), а й пошуки нових, суголосних часові та його викликам, шляхів діяльності. Це  активна участь у проведенні аукціонів на користь учасників АТО (50), активізація видавничої діяльності (до кожної виставки підготовлено каталог), йде робота над створенням  безпрецедентного проекту – «Мистецької антології Харківщини», яка є складовою у низці ювілейних заходів до 80-річчя створення Харківської організації.

Три роки поспіль проводиться конкурс на здобуття премії ім. І.Ю.Рєпіна, лауреатами якого стали 17 представників  НСХУ у різних галузях образотворчості.

Харків – духовна та інтелектуальна батьківщина багатьох художників, вихідців з різних регіонів України, які привесли свої місцеві враження і культуру в мистецтво великого міста, збагатили його своїми темами, сюжетами, особливим кольоровим баченням. Поряд з харків’янами високий рівень робіт мають художники слобожанської провінції – відділення ХО НСХУ функціонують у відомих художніх центрах Харківщини – Краснограді та Чугуєві, в яких знаходяться картинні галереї мистецтва ХХ століття.

Нині до цього спадку долучився ще один заклад – картинна галерея творів голови ХО НСХУ, народного художника України, лауреата Шевченківської премії В.Ковтуна у м.Шостка Сумської обл. Це також безпрецедентна подія, яка засвідчила авторитет Харківської художньої школи, намагання зміцнення і багатовекторних напрямків її діяльності. Очільники організації турбуються не тільки про молоде покоління ХО НСХУ, а й ветеранів спілки, що виявлено у допомозі через творчі стипендії та інші засоби матеріальної підтримки.

Справжньою школою професійної майстерності, активного творчого спілкування стали міжнародні пленери в Чугуєві, які проводяться протягом останніх років за ініціативи і  підтримки фонду ім. І. Ю. Рєпіна, очолюваного головою організації, народним художником В. І. Ковтуном. За підтримки академіка НАНУ Б. В. Гриньова проводяться пленери «Шляхами Васильківського: погляд через століття», маршрути яких пролягли через всю Україну.

Крім цього, члени ХО НСХУ беруть активну участь у пленерах за кордоном, інших регіональних заходах цього напрямку творчої діяльності. Майстри ХО НСХУ активно співпрацюють з музеями та виставковими залами області.

Поєднання пошуків сучасного творчого процесу і традицій харківської художньої школи свідчить про безперервний зв'язок поколінь, вірність духовному і професійному досвіду минулого, а також проекції в майбутнє, що підтверджується незмінним авторитетом ХО НСХУ протягом всієї її діяльності.

Голова ХОНСХУ Ковтун Віктор Іванович

Народний художник України, лауреат Національної премії

України  ім. Т. Шевченко,  живописець,

Голова правління Харківської організації Національної Спілки художників України, секретар Національної спілки художників України, професор Харківської державної Академії дизайну та мистецтв, керівник майстерні сюжетно-тематичної картини,

Народився 1 червня 1958р. в с. Мезин Чернігівської області.

 

Ковтун Віктор Іванович належить до покоління майстрів, присвятивших  свою творчість реаліям сьогодення. Його твори - це тонко проаналізована діяльність,  відображена в сюжетах картин. Формування естетичних ідеалів художника співпало з процесом поновлення в мистецтві та суспільстві.

Національна спілка художників України

© 2017-20 НСХУ. 

  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Instagram Social Icon
  • Pinterest Социальная Иконка

Адреса м. Київ вул. Січових Стрільців (Артема) 1-5 Центральний будинок художника.

 

Тел. +380 44 272 01 33. факс +380 44 272 14 54

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now